Komunikačná manipulácia Roberta Fica

Autor: Péter Vörös | 23.10.2014 o 15:06 | Karma článku: 9,95 | Prečítané:  1094x

Parlamentná väčšina schválila minulý týždeň balík sociálnych zákonov,  ktorým si chce Ficova vláda kúpiť  priazeň voličov pred práve blížiacimi sa voľbami do orgánov miestnych samospráv.

Keď však dôslednejšie skúmame prijaté zákony, prídeme na to, že nejde o nič iné, len o ďalšie zavádzanie a klamanie voličov.  Prečo to tvrdím? Vláda poskytuje podporu celý rok tým, ktorým sa podarilo nastúpiť do práce po dlhodobej nezamestnanosti a nezarobia viac ako dvojnásobok minimálnej mzdy. Pekná myšlienka. V skutočnosti však týmto opatrením vôbec nie je možné znižovať mieru nezamestnanosti, veď podporuje práve tých, ktorí už prácu majú. Pričom je úplne jednoznačné, že Fico a jeho partia neurobil vlastne nič preto, aby sa vytvorili nové pracovné miesta v oblastiach s najvyššou mierou nezamestnanosti medzi ktoré patria východné a národnostne zmiešané južné okresy Slovenska: okrem iných aj okres Rimavská Sobota s najvyššou, vyše 30 percentnou nezamestnanosťou. O tom už ani nehovoriac, že Ficovci veľmi dobre vedia, že do tejto kategórie spadá pomerne málo ľudí a preto sa nemusia obávať toho, že priveľmi zaťažujú štátny rozpočet. S tým tiež súvisí aj správa zverejnená rovnako minulý týždeň o tom, že čoraz menej nezamestnaných ľudí požiada o príspevok pri založení podnikania. Podľa prieskumov sa ľudia obávajú podnikať, pretože je v krajine podnikateľské prostredie nepriaznivé,  neisté až rizikové, daňová a odvodová záťaž je vysoká, účtovné zákony sa neustále menia.  Viacerí sa rozhodli zrušiť svoju živnosť vtedy, keď Ficova vláda drastickým spôsobom zvýšila odvody živnostníkom a znížila ich paušálne výdavky. V roku 2013 úrady práce vyplatili príspevok začínajúcim podnikateľom, ktorý je až  o 13 miliónov eur nižší ako bol v roku 2012.

Takže to zhrniem: Fico síce stále argumentuje tým, aký dôležitý je pre neho hlas ľudu a subjektívny pocit občanov. Ak sa však trochu pozrieme do pozadia, rýchlo si uvedomíme, že ide z jeho strany len o komunikačnú manipuláciu a zavádzanie. V skutočnosti sa totiž životná úroveň ľudí vôbec nezvyšuje v dôsledku opatrení, ktoré si Ficova vláda schvaľuje v parlamente.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Odstrihnime sa od koreňov nenávisti (píše Michal Havran)

Pri výročí reformácie dokázali francúzski protestanti odsúdiť Lutherov antisemitizmus. A čo Slováci?

KOMENTÁRE

Púť do Compostely nám pripomína stratené ideály

Všetci pocestní sa v jednu chvíľu stretli, aby sa stručne pozdravili „buen camino“, a aby sa hneď potom aj rozišli.


Už ste čítali?