Občania Komárna si zaslúžia viac ako len zlé správy z Maďarska

Autor: Péter Vörös | 24.7.2014 o 13:23 | Karma článku: 3,78 | Prečítané:  1127x

Robert Fico má ideálnu príležitosť, aby im reálne ponúkol sľubované istoty.

Je smutné vidieť posledné dejstvo účinkovania spoločnosti Nokia (Microsoft) v maďarskom Komárome, ktorá ešte nedávno poskytla prácu 10 tisícom ľuďom. V poslednej fáze sa dostalo na ulicu 1800 pracovníkov závodu, ale nepriamo sa prepúšťanie týka ďalších.

 Spomedzi dotyčných je aj takmer 700 našich komárňanských spoluobčanov, ktorí dochádzali za prácou zo severného brehu Dunaja. Na slovenskej strane to znamená ešte väčší problém, pretože v Maďarsku, v župe Komárom-Esztergom, je nezamestnanosť na úrovni okolo 4-5 percent, kým v našom Komárňanskom okrese je podiel registrovaných nezamestnaných okolo 17 percent (ku koncu júna evidovali v okrese takmer 10-tisíc nezamestnaných!).

Ako člen výboru pre sociálne veci budem na najbližšej schôdzi Národnej rady SR v tejto záležitosti interpelovať kompetentných ministrov, čo plánujú urobiť pre riešenie nezamestnanosti v komárňanskom regióne.  Počet nezamestnaných v Komárne výrazne presahuje čísla zaznamenané v Nových Zámkoch či Dunajskej Strede, ba čo viac, v Komárne je čoraz väčším problémom aj odliv ľudí, príčinou ktorého je taktiež nedostatok pracovných príležitostí.

Okrem interpelácie sa budem snažiť rokovať s kompetentnými o tom, ako by bolo možné vytvoriť ďalšie pracovné miesta. V prípade bývalých pracovníkov závodu Nokia podporím všetky iniciatívy, ktoré smerujú na zmiernenie problémov prepustených pracovníkov. Robert Fico by sa už nemal urážať a mal by čo najrýchlejšie zabudnúť na porážku v druhom kole prezidentských volieb a prestať s trestaním určitých regiónov pre svoj neúspech.

 Smer-SD vo svojej kampani vždy prízvukoval garantovanie istôt pre ľudí, teraz je tu príležitosť pre to skutočne aj niečo urobiť. Je neprípustné, aby občanov južného Slovenska považovali za plnoprávnych len pri splnení daňovej povinnosti, pričom pri rozvoji infraštruktúry, tvorbe pracovných miest a podpore investícií ich takpovediac odsúvať na vedľajšiu koľaj.  Budem bojovať za riešenie týchto problémov zo všetkých síl. Dotknutí ľudia a ich rodiny predsa nemôžu dennodenne čeliť pocitu menejcennosti, ktorá vyplýva predovšetkým z ich výrazne obmedzených možností na trhu práce.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Policajný odborár: Útočiť na ženu od chrbta nie je normálny zákrok

Ak by mali policajti kvalitnú výbavu, počet incidentov by klesol, tvrdí policajný odborár MARIÁN MAGDOŠKO.

DOMOV

Kaliňák nepovažuje sotenie ženy za podstatné, nová ombudsmanka to skúma

Policajný prezident Tibor Gašpar chce zlepšiť psychickú prípravu policajtov.

KOMENTÁRE

Dni Islamského štátu sú takmer spočítané, ale teror v Európe nezmizne

Radikálni bojovníci sa vracajú do Európy.


Už ste čítali?