Richter sa stále vyhovára

Autor: Péter Vörös | 26.11.2015 o 17:30 | (upravené 26.11.2015 o 20:12) Karma článku: 7,60 | Prečítané:  404x

Vo štvrtok som sa na Hodine otázok v NR SR opäť ministra práce a sociálnych vecí Richtera opýtal, že aké konkrétne legislatívne kroky urobila vláda na riešenie problémov rodičov a opatrovateľov zdravotne ťažko postihnutých osôb. 

Od šéfa zodpovedného rezortu som sa dozvedel, že sa vykonali kontroly u posudkových lekárov, konali sa rôzne stretnutia s odborníkmi, pričom sa čakalo na schválenie nového inštitútu verejného ochrancu práv detí a zdravotne ťažko postihnutých. Minister mi tvrdil, že zlepšenie situácie v danej veci si vyžaduje komplexnú úpravu. Problém je však v tom, že žiadnych konkrétnych legislatívnych krokov sa ľudia odkázaní  na cudziu pomoc a ani tí, ktorí im pomáhajú, stále nedočkali. Upozornil som preto ministra, že od zverejnenia otvoreného listu rodičov a opatrovateľov zdravotne ťažko postihnutých detí uplynulo už 6 mesiacov, a teda nechápem, prečo toto obdobie nestačilo na vypracovanie tak potrebnej legislatívnej úpravy. Jediné, čoho som sa dočkal, bol verejný prísľub ministra, že sa táto otázka vyrieši v novom volebnom období. Súčasný šéf rezortu práce a sociálnych vecí ma v tejto súvislosti ubezpečil, že budúca vláda – ak ju zostaví SMER – do vládneho programu zapracuje povinnosť legislatívne vyriešiť problém ľudí, ktorí patria v spoločnosti medzi tých najzraniteľnejších. Napriek tomu však musím s poľutovaním konštatovať, že občania, ktorých sa táto problematika týka, sú čoraz nespokojnejší. Smutným faktom totiž ostáva, že kým sa oni právom dovolávajú vyriešenia svojej  nezávideniahodnej situácie, vláda ich necháva nepochopiteľne dlho čakať. Azda nemusím pripomínať, že rodičom a opatrovateľom zdravotne postihnutých osôb Richterove výhovorky určite nijako nepomôžu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Učiteľ, ktorý sa rád hral. Ako sa Milan Reindl stal dizajnérom Lego Technic

Nevyštudoval techniku ani dizajn. Napriek tomu sa stal jedným z jedenástich dizajnérov Lego Technic. Len vďaka tomu, že si rád z lega skladal veci, na ktoré nemal návod.

DOMOV

Smer chce byť politicky nekorektný aj robiť poriadky v osadách

Novými podpredsedami sú Blanár a Žiga.

SVET

Výbuchy pri štadióne v Istanbule zabili najmenej 13 ľudí

K explóziám došlo hodinu po zápase medzi Besiktasom a Bursasporom.


Už ste čítali?