Vítame krok ministra Richtera, občania však očakávajú viac

Autor: Péter Vörös | 1.8.2014 o 15:31 | Karma článku: 2,52 | Prečítané:  693x

MPSVR zakročilo v záujme občanov, ktorí stratia zamestnanie v Maďarsku, to však nestačí.

Vo štvrtok Ministerstvo práce sociálnych vecí a rodiny SR vydalo informáciu o tom, že minister Ján Richter zvolal rezortné koordinačné rokovanie v súvislosti so stratou zamestnania 675 slovenských občanov pre zrušenie závodu Nokia (Microsoft) v maďarskom Komárome. V tejto súvislosti oslovili aj eurokomisára pre zamestnanosť Lászlóa Andora - a podľa slov ministra - „všetci zainteresovaní sú pripravení podať prepusteným zamestnancom pomocnú ruku“.

Je potešujúce, že ministerstvo zareagovalo na moje upozornenie ako aj na kritiku iných politikov a snaží sa riešiť túto situáciu. Nebolo to teda zbytočne vynaložené úsilie z mojej strany.Zrušenie závodu sa citlivo dotýka viacerých občanov v okolí Komárna. Otázkou úrovne nezamestnanosti v južných regiónoch je potrebné bezodkladne sa zaoberať na vládnej úrovni. Stále ide o akési hasenie už vzniknutého požiaru. V tomto regióne od Komárna až po Kráľovský Chlmec je obrovský nedostatok pracovných príležitostí. Tu je najvyššia miera dlhodobej nezamestnanosti. Sme už v polovici volebného obdobia, a zatiaľ sme nevideli žiadne systémové opatrenia zo strany vlády na riešenie alebo aspoň zmiernenie existenčných problémov tamojších občanov. Bolo žiaduce vypracovať ucelený plán rozvoja zaostávajúcich regiónov. Nemôžeme sa uspokojiť s tým, že naši občania idú hľadať prácu do zahraničia. Oni tam platia dane, odvody, a keď prácu stratia, musia byť sociálne zabezpečení zo slovenského rozpočtu. Dlhodobo to nemôže byť našim záujmom. Je na čase, aby sme rozmýšľali o tom, ako vytvoriť nové pracovné miesta na našom vidieku, ako prilákať kapitál alebo podporiť malých a stredných podnikateľov. Skúsenosť ukázala, že iba minister sociálnych vecí na to nestačí. Ako občan južného Slovenska očakávam, že dotknuté regióny navštívi minister hospodárstva, financií, či podpredseda vlády pre investície, ktorí tam konečne predstavia hotový, prepracovaný plán, ktorý bude garantom toho, že sa na juhu Slovenska ľudia čo najskôr dočkajú istôt, ktoré vláda Roberta Fica toľko sľubuje.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Učiteľ, ktorý sa rád hral. Ako sa Milan Reindl stal dizajnérom Lego Technic

Nevyštudoval techniku ani dizajn. Napriek tomu sa stal jedným z jedenástich dizajnérov Lego Technic. Len vďaka tomu, že si rád z lega skladal veci, na ktoré nemal návod.

DOMOV

Smer chce byť politicky nekorektný aj robiť poriadky v osadách

Novými podpredsedami sú Blanár a Žiga.

SVET

Výbuchy pri štadióne v Istanbule zabili najmenej 13 ľudí

K explóziám došlo hodinu po zápase medzi Besiktasom a Bursasporom.


Už ste čítali?